0
2021’de Web Siteniz Olsun
  • Tarih : 2021-02-16 12:22:56
  • Yazar : Scout Teknoloji


 
Bir web sitesi açmak istiyor ancak teknik konulardan mı endişeleniyorsunuz?Bir web sitesini kodlamak için web tasarımcısı veya geliştirici olmanız gerekmiyor. Web sitenizi herhangi bir kod yazmadan çevrimiçi hale getirmeyi çok kolaylaştıran birçok araç var. Bu makalede, adım adım talimatlarla bir web sitesini nasıl kolayca oluşturacağımızı anlatacağız.Yeni Başlayanlar İçin Çevrimiçi Web SitesiYeni başlayanların çoğu, web sitelerini yayınlamak için programlama ve web tasarımı becerilerini öğrenmeleri gerektiğini düşünüyor. İnternetin ilk günlerinde bu bakış doğruydu. O zamanlar, işletmeler web geliştiricilerini işe aldılar veya kendi başlarına bir web sitesi yayınlamak için kodlama becerilerini öğrendiler. Bununla birlikte, yıllar içinde işler değişti ve teknik beceriler, içeriğinizi web'de yayınlamada artık bir engel değil. Bugünlerde yeni başlayanlar, işletmeler ve hatta geliştiriciler, web sitelerini kolayca yayınlamak için WordPress gibi web sitesi oluşturucuları var. İnternetteki tüm web sitelerinin % 69'undan fazlası bir web sitesi oluşturucu veya CMS platformu kullanılarak oluşturulmuştur. Bu, geliştiricilerin bile bir web sitesi yayınlamak için sıfırdan kod yazmalarına gerek olmadığı anlamına gelir. Bu platformlar, dünyadaki herkesin kolayca bir web sitesi yayınlamasına ve internete koymasına izin verir. 


1. WordPress ile bir Web Sitesi YayınlayınWordPress, "Yayıncılığı Demokratikleştirin" sloganıyla piyasadaki en popüler web sitesi oluşturucusudur. Herkesin herhangi bir web sitesi oluşturmak için kullanabileceği ücretsiz ve açık kaynaklı bir yazılımdır. İnternetteki tüm web sitelerinin % 39'undan fazlası WordPress tarafından desteklenmektedir. WordPress'i kullanmaya başlamak için bir alan adına (ör. scoutteknoloji.com) ve web barındırmaya (web sitesi dosyalarınızın depolandığı yer burası) ihtiyacınız olacaktır. Bluehost kullanmanızı öneririz. Bir alternatif denemek istiyorsanız, SiteGround'u veya bu en iyi WordPress barındırma sağlayıcılarından herhangi birini öneririz. Ardından, WordPress yüklemeniz gerekecek. WordPress'i yükledikten sonra, SeedProd eklentisini kurmanız ve etkinleştirmeniz gerekir. SeedProd, en iyi WordPress sayfa oluşturucu eklentisidir. Basit bir sürükle ve bırak kullanıcı arayüzü kullanarak web siteniz için profesyonelce tasarlanmış web sayfalarını hızlı bir şekilde yayınlamanıza olanak tanır. Kullanımı çok kolaydır ve web sitenizi satışlar, dönüşümler ve SEO için zaten optimize edilmiş profesyonel tasarımlarla hızlı bir şekilde yayınlamanıza olanak tanır.SeedProd için alternatiflerWordPress için birkaç popüler sayfa oluşturucu aracı vardır. Web sitenizi herhangi bir kodlama veya tasarım becerisi olmadan yayınlamak için aşağıdakilerden herhangi birini kullanabilirsiniz.
Beaver Builder - Gelişmiş tema özelleştirmelerine sahip bir sürükle ve bırak WordPress web sitesi oluşturucu
Divi Builder - Tonlarca hazır şablon içeren yeni başlayanlar için bir başka WordPress tema oluşturucu
Elementor - Yeni başlayanlar ve geliştiriciler için uygun WordPress için güçlü bir sayfa oluşturucu aracıWordPress'in web sitenizi yayınlamak için en başlangıç dostu platform olduğuna inanıyoruz.Milyonlarca yeni başlayan ve Microsoft, Facebook ve hatta ABD hükümeti gibi büyük markalar tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır ve güvenilmektedir. WordPress ile ilgili en iyi bölüm, web sitenize çevrimiçi mağaza, iletişim formu, SEO özellikleri ve daha fazlası gibi hemen hemen tüm işlevleri eklemenize izin veren 58.000'den fazla WordPress eklentisi olmasıdır. Iphone'unuz için eklentiler veya uygulamalar gibi eklentiler düşünebilirsiniz. Arama motorlarının sevdiği ve müşterileriniz için kullanımı kolay olan bir web sitesini ilk kez kullananların bile yapılandırmasını ve yayınlamasını kolaylaştırırlar.2. Contact Website Builder ile bir Web Sitesi AçınConstant Contact Web Sitesi oluşturucu, yeni başlayanlar ve küçük işletmeler için uygun, aI destekli bir web sitesi yayınlama aracıdır. Barındırma, alan adı satın alma ve bir web uygulaması yazılımı yükleme zahmetine girmek istemiyorsanız, Constant Contact Website Builder sizin için doğru araç olacaktır. Sihirbazı adım adım izlemenizi sağlayan yapay zeka destekli bir web sitesi yayınlama aracıdır. Bazı soruları yanıtlayacaksınız ve bu sizin için sahte içerikle tamamlayan ideal düzenler oluşturacaktır. Basit bir sürükle ve bırak arayüzü kullanarak istediğiniz şekilde özelleştirebilirsiniz. İşiniz bittiğinde Yayınla düğmesini tıklamanız yeterlidir. Constant Contact Website Builder'ı kullanmanın en iyi yanı, barındırma veya güncellemeler konusunda endişelenmenize gerek olmamasıdır. Ayrıca sohbet, telefon ve e-posta yoluyla güvenilir destek alırsınız. Yalnızca küçük bir işletme web sitesi veya hızlı bir çevrimiçi mağaza yayınlamak istiyorsanız, işi çok az çabayla tamamlar. Constant Contact Website Builder'a Alternatifler Constant Contact'a benzer çok sayıda tam barındırılan, sürükle ve bırak web sitesi yayınlama platformu vardır. Aşağıda, uzman ekibimiz tarafından seçilen birkaç barındırılan web sitesi oluşturucu yer almaktadır.Wix - bir web sitesi oluşturmak için ihtiyacınız olan tüm özelliklere sahip, hızla büyüyen bir web sitesi oluşturucu platform.
Gator by HostGator - HostGator'ın arkasındaki kişiler tarafından tamamen barındırılan web sitesi oluşturucu. Güzel şablonlara sahip sezgisel bir sürükle ve bırak yayıncısıyla birlikte gelir.
Domain.com Website Builder - Bir web sitesini hızlı bir şekilde yayınlamak için güzel şablonlara sahip, tamamen barındırılan bir web sitesi oluşturucu.
GoDaddy - web sitesi oluşturucu araçları da sunan büyük bir alan adı kayıt sitesi.
Tüm bu platformların kullanımı kolaydır ve web sitenizi kod yazmadan yayınlamanıza olanak tanır.3. Web Sitenizi Manuel Olarak YayınlayınTemel HTML, CSS ve JavaScript'i öğrenmeye hevesli ve istekli olanlar için, bir de bu yol var.Not: Bu programlama dilleriyle ilgili daha önce herhangi bir deneyiminiz yoksa, makul şekilde gösterilebilir bir web sitesini kodlamak ve çevrimiçi yayınlamak için yeterince temel kavrayışa sahip olmanız biraz zaman alabilir.Yeni başlayanlar için web geliştirme kursları sunan öğrenciler için birkaç çevrimiçi kurs platformu vardır. CodeAcademy tarafından sunulanlara göz atmanızı öneririz.
Bilgisayarınızda bir web sitesi oluşturabilirsiniz, ancak bunu çevrimiçi olarak yayınlamak için yine de bir alan adına (sitenizin web adresi) ve web sitesi barındırma hizmetine ihtiyacınız olacaktır.
İnternetteki tüm web sitelerinin barındırılması gerekir. Web sitesi dosyalarınızı yükleyebileceğiniz ve depolayabileceğiniz çevrimiçi bir web sunucusunda depolama sağlar.
Dünyanın en büyük hosting şirketlerinden biri olan Bluehost'a üye olabilirsiniz. WPBeginner kullanıcılarına cömert bir indirim + ücretsiz alan adı + ücretsiz SSL sertifikası sunuyor.
Bir barındırma hesabına kaydolduktan sonra, bir FTP istemcisi kullanarak web sitesi dosyalarını bilgisayarınızdan web sitenize yükleyebilirsiniz.
Alternatif olarak, web barındırma sağlayıcınızda cPanel varsa, web sitenizi public_html klasörüne yüklemek için yerleşik dosya yöneticisini kullanabilirsiniz. Bu sizi FTP sunucusunu nasıl kullanacağınızı öğrenmekten kurtarır.Bu makalenin bir web sitesini kolayca nasıl yayınlayacağınızı öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz. İyi çalışmalar!SATIŞ ÖNCESİ DESTEK & SORULARINIZ İÇİN 09:00-18:00 ARASINDA ARAYABİLİRSİNİZ.
Teklif Al
Şimdi Ara
Whatsapp İletişim