0
E-Ticaret Hayatınıza Yön Verecek 7 Kitap
  • Tarih : 2021-02-18 12:23:20
  • Yazar : Scout Teknoloji

E-Ticaret Hayatınıza Yön Verecek 7 Kitap 

Ülkemizde e-ticaret siteleri için, her şey bir rüya ile başladı. Zorluk ve bilinmezlerin içinden giden, ısrarcı girişimciler hedeflerinden vazgeçmedikleri için şu an ülkemizin dijital ticaretine yön veren milyonlarca dolarlık şirketlerin patron koltuklarında oturuyorlar. Neden ileri de bu kişilerden biri siz olmayasınız? Bizler de bu yazımızda sizler için onlar gibi nasıl başarılı ve azimli birer girişimci adayı olunur gibi konuları ele alan kitapları derledik. Geleceğinize yöne verebilecek, kendi topraklarımızdan çıkan bizlerin yürüdüğü yollarda yürüyen dijital girişimcilerin neler yaşadıkları ve hangi duruma nasıl tepki verilmesi gerektiğini anlatan kitaplardan önerilerde bulunacağız. Umuyoruz ki bu kitapların hepsi işinize yarar ve sizi farklı bir noktaya taşır. 

Girişimciliğin Altın Kuralları - Ertuğrul Belen & Taylan Demirkaya 

Kimiler, girişimciliğin doğuştan gelen bir yetenek olduğunu, kimileri ise öğrenelilebilen bir süreç olduğunu savunur. Büyük ihtimalle işin doğrusu girişimciliğin, doğuştan gelen yetenekleriniz ile tecrübelerinizi birleştirebileceğiniz bir durum olduğu. Bu kitapta girişimciliğin 'altın kuralları’ için konularına yıllarını adamış 24 uzman girişimci, profesyonelin değerli deneyimlerini kendi kalemlerinden anlatımlarıyla bulacaksınız. 
Her yazar, uzmanlık konusunu 10 adımda paylaşıyor. 

E-ticaret: Satışta Tsunami Etkisi - Anıl Altaş  

Bu kitap dijital platformlar üzerinden aktif satış yapmak, sosyal medyayı mecralarını verimli kullanmak ve dijital ticaretle gelen yenilikleri görmek isteyen herkes için ideal bir E-Ticaret rehberi. “E-Ticaret nedir?”, “E-Ticaret yapan herkesin bilmesi gereken genel pazar bilgileri nelerdir?”, “E-Ticaret çeşitleri hangileridir?” gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. 

Dijitoloji - Emre Açıkel & Mehmet Çelikol 

Sosyal medyadan e-mail pazarlamasına, elektronik ticaretten mobil ticarete en güncel konularda stratejik tavsiyeler dolu olan bu kitabın benzerlerinden farkı, sektörden uzman isimlerle yapılmış söyleşilerle zenginleştirilmiş olması. Dijitoloji ile pazarlama ve satışın en temel bileşenlerinin nasıl da geri dönülmez bir biçimde değiştiğini markalar ekseninde ele alırken, yeni nesil tüketici davranışlarını tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyorlar. 

E-ticaret Çağı - Mahir Erkan  

Yeni çağın baş aktörlerinden biri olan e-ticaretin bugünü ve yarınına dair bilinmesi gereken her şey! Elektronik Ticaret (E-Ticaret) neler vaat ediyor? 
Mobil Ticaret(M-Ticaret) nedir? 
Sosyal Ticaret (S-Ticaret), sadece sosyal ağlarımı kapsıyor? 
Türkiye’de elektronik perakendecilikte son beş yıl da neler yaşandı? 
İyi bir web sitesinin tasarımı nasıl olmalıdır? 
Girişimcilere destek veren kurumlar hangileri? İnternet, pazarlama iletişimini nasıl değiştiriyor? Sektörün başarılı isimleri nasıl yola koyuldular? 

Ağ Ekonomisinde Yeni Ticaret Yolu: E-ticaret - Şule Özmen 

Bir yol haritası çizme hedefinde olan kitap, bir e-iş modelini hayata geçirirken efsanelerle değil gerçeklerle yola çıkılmasını sağlıyor. Kitap, e-ticaret girişimciliğinden ve iş modellerinden e-ticaret stratejilerine, web sitesi özelliklerinden dijital pazarlamaya, veri madenciliğinden güvenlik ve ödeme sistemlerine kadar e-ticaretle kesişen tüm konuları kapsıyor. 


Kümesteki Kartal Neden Uçamaz? - Burak Büyükdemir  

Nevzat, Amerika'daki yüksek lisans eğitimini yarıda bırakıp Türkiye'ye döndüğünde, kendisine gelecek vadetmek bankadaki işinden ayrılan Melih'le birlikte risk dolu bu projeye atıldı. Cem de diğer işlerini bırakıp teklif edilen ortaklığı kabul etti. Kendilerini bekleyen zor günleri hiç bilmiyorlardı. Ufak bir adımla Yemeksepeti.com'un uzun yolculuğuna başladılar. 

Burak ve Serkan, üniversite hayatları boyunca aldıkları eğitimi düşünmeyip mimarlık yapmaktan vazgeçtiler. Kurulu düzenlerini bozdular. Evden çalıştılar. Sıkıntı çektiler. Birlikte gittigidiyor.com adındaki hayallerinin peşine düştüler. 

Halil, internette kolay hatırlanmak ve ilerde marka olabilmek amacıyla bebek.com ismini satın aldı. Alan adlarını alabilmek için evini sattı. Bu sırada ekonomik krizle mücadele etti. Küçük şirketini kurduğunda elinde maddi hiçbir şey kalmamıştı. Çevresindeki herkes ona farklı gözle bakmaya başlamıştı. Birçok kimse hayallerine ve yapacaklarına inanmıyordu. 

Onları bu yoldan çevirmeye çalıştılar, şevklerini kırdılar. Fikirlerini anlattıklarında çok bükük dudaklar gördüler. Aynı denizde yolculuk yapıyorlardı. Birbirlerini tanımıyorlardı ama hepsinin ortak özellikleri vardı. Aşıktılar, odaklanmışlardı, büyük dalgaları aşmayı, fırtınalarla savaşmayı ve en sonunda hayallerine ulaşacakları limanı düşündükleri için bu denizde yolculuğa başlamışlardı. 

Dijital Girişimcilik Rehberi - Serkan Ünsal 

Girişimcilikle ilgili temel bilgi edinmek isteyen, küçük bir danışmanlık almak isteyen girişimci adaylarına ve önünü daha iyi görmek isteyen girişimcilere hitap eden Dijital Girişimcilik 101 kitabının ‘en iyi Serkan Ünsal kitabı’ olduğunu söyleyebiliriz. SATIŞ ÖNCESİ DESTEK & SORULARINIZ İÇİN 09:00-18:00 ARASINDA ARAYABİLİRSİNİZ.
Teklif Al
Şimdi Ara
Whatsapp İletişim