0
E-Ticaret SEO'sunda Kaçınılması Gereken 7 Yaygın Hata
  • Tarih : 2021-03-14 19:43:39
  • Yazar : Scout Teknoloji

Site tasarımcılarının ezici bir çoğunluğu, içerik geliştirirken arama motoru optimizasyonu (SEO) konusunu düşünebilse de, muhtemelen eski teknikleri kullanıyorlar. Eskiden sağlam olan tavsiyeler bugün pekala sorgulanabilir olabilir ki bu, insanların sıralamada olması gerektiği kadar yüksek puan alamamasının en büyük nedenlerinden biridir.

Yapay zeka odaklı algoritmalara dayalı doğal dil modellerinin hala bazı ciddi sorunları var, bu nedenle SEO becerileri önümüzdeki yıllarda talep görecek gibi görünüyor.

Bu yaygın hatalar listesine bir göz atın ve kendi e-ticaret platformunuzu yönetme konusunda iyileştirebileceğiniz herhangi bir şey olup olmadığını görün.

1. Anahtar Kelime Planlayıcıya Çok Fazla Güvenmek

Ücretsiz olduğu için, arama pazarlamacılığı endüstrisindeki neredeyse herkes Google'ın Anahtar Kelime Planlayıcısını denedi. Bu, rakibinizin onu sizin kadar kullandığı anlamına gelir. Sonuç olarak, önerdiği anahtar kelimelerin başka biri tarafından kullanılmış olma ihtimali yüksektir. Daha da kötüsü, bu araç tarafından "rekabet" terimi , firmanızla aynı anahtar kelimeler için derecelendirmeye çalışan diğer şirketlerin gerçek rekabeti yerine Google'ın AdWords hizmetinde rekabet anlamına geldiği anlaşılmaktadır .

Bu, bu aletlerin kötü olduğu anlamına gelmez. Aslında, yeni bir sayfa veya gönderi geliştirmeye her başladığınızda bunları kullanma fırsatını değerlendirmelisiniz. Bununla birlikte, yapmak istemediğiniz şey yalnızca onlara güvenmektir çünkü başka birinin de güçlü bir olasılığı vardır. Kendi pazarınızda ideal anahtar kelimelerin ne olduğunu görmek ve içeriğinizi bu anahtar kelime araştırmasına dayandırmak için diğer siteleri, özellikle de sıralamaları iyi olanları kontrol edin.

2. Algoritma Değişiklikleriyle Güncel Kalmamak

Muhtemelen, Google'ın arama algoritmasının değişmesinin bir sonucu olarak sitelerinin nasıl aniden gömüldüğünden şikayet eden pek çok insan duymuşsunuzdur. Bu, organik arama trafiğine güvenen birçok küçük işletme sahibini etkileyen ciddi bir sorun olsa da, çoğu insan, duyurulara dikkat ederek sitelerinin sıralamalarda zarar görme riskini önemli ölçüde azaltabilir. Google ve diğer arama hizmetleri, arama sistemlerini kurcalamaya başlamadan önce genellikle duyurular yapar.

Bu türden büyük bir değişimin ne zaman geleceğini her zaman işaret eden Google'ın resmi sosyal geliştirici hesaplarını takip etmeyi düşünün. Ayrıca , arama dünyasıyla genel olarak iletişim halinde kalmanıza yardımcı olabilecek, her şeyi kapsayan bir SEO blogu okumayı düşünebilirsiniz . Arama endüstrisi içerisindeki kişilerden blog ve forum gönderilerini okumak, resmi hesapları takip etmekten daha etkili olabilir çünkü bu uzmanlar pazarlama konuşmasını kesip gerçekten önemli olan şeylere odaklanma eğilimindedir.

3. Çok Az İçerik Oluşturma

Çok sayıda farklı türde tekil ürün satan e-ticaret platformları gibi çok sayıda ürün açıklamasına sahip siteler, katalog listelerinde arama motorlarının bağlanması için yeterli içeriğe sahip olmadığından, sayfalarının bu kadar yüksek sıralanmasını genellikle sağlayamazlar. Bazı insanlar, Google'ın en az 1.000 kelime metin içeren sayfaları tercih ettiğini iddia ediyor. Sitenizin bir bölümünden diğerine içerik kopyalamaya başlamak istemeseniz de, her gönderinin üzerinde yeterli miktarda materyal bulunduğundan emin olmalısınız. Daha zayıf alanları bulmak için bir Site Gezgini aracı kullanmayı düşünün .

4. Teknik SEO Tekniklerini İhmal Etmek

Çoğu küçük işletme sahibinin ve site yöneticisinin teknik SEO kavramına aşina olmaması iyi bir olasılıktır , ancak hızla endüstrinin büyük bir parçası haline geldi. Bu teknik, bir siteyi arama motorları için değil, onlara güç veren örümcekler için optimize etmeyi içerir. Bunu kullanmak isteyen şirketler, sitelerinin işleme sürecini yüklemesi ve optimize etmesi için gereken süreyi azaltmalıdır. Çok fazla resim, video veya animasyon bir siteyi yavaşlatabilir ve bu da sitenin Google'da ve diğer arama motorlarında düşük sıralamasına neden olur. XML site haritalarından ve HTTPS güvenliğinden yoksun olanlar da sıralamada düşük olacak veya hiç olmayacak.

5. Yeni Teknolojileri Unutmak

WebP görüntü formatı 2010'da piyasaya sürüldüğünde, çok az site operatörü çok dikkat etti çünkü çok zayıf görüntüler oluşturuyor gibi görünüyordu. Ancak, bu resimler hızlı bir şekilde yüklendi, bu nedenle teknik SEO tekniklerine göre sıralama yapmaya çalışanlar için faydalı oldu. Artık AVIF görüntü formatı popüler olmaya başladığına göre, birçok insanın buna yöneleceğini düşünürsünüz. Bununla birlikte, hala nispeten az sayıda site tarafından kullanılmaktadır.

Her yeni tarayıcı standardı çıktığında sitenizin tamamını yeniden biçimlendirmek için acele etmenize gerek yok. Bu, normalde masaüstü kullanıcıları kadar hızlı güncelleme almayan mobil kullanıcılar için sorunlara neden olabilir. Bununla birlikte, bu çözümleri aklınızda tutmak isteyeceksiniz çünkü aksi takdirde kolayca çözemeyeceğiniz bazı sorunları çözebilirler.

6. Kırık Bağlantıları Düzeltmemek

Google'ın Dizin Kapsamı algoritması bağlantıları izlemeyi tercih eder, bu nedenle çok sayıda bozuk olan siteleri derecelendirebilir. E-Ticaret platformunuz, bir ürün sattığında listeleri otomatik olarak kaldırıyorsa, bozuk olanlarla bitmekten kaçınmak için diğer dahili bağlantıları güncelleyen bir tür komut dosyası yazmak isteyeceksiniz.

7. Yanlış Türde Bağlantılar Kurmak

SEO uzmanları uzun zamandır "Bize Ulaşın" veya "Hakkımızda" sayfasına giden bağlantıların küçük işletme sahipleri için en iyisi olduğunu söylüyor, ancak birçok kişi bunun yerine istemeden spam gibi görünebilecek bir dizi uzun kuyruklu bağlamsal bağlantı eklemeye devam ediyor . bir tarama ajanı.

Tutturulması zor bir denge olsa da, içeriğinizde bunun gibi çok fazla bağlantı olmasını istemezsiniz. Tüm bu bağlamsal olanları eklemek yerine çok basit bir düz metin site haritası oluşturmayı düşünün . Sitenizi spam gibi göstermeden tarayıcıların tutabileceği toplam bağlantı sayısını artırabilir.

Diğer arama motorlarını da unutma. Google en büyük oyuncu olsa da, diğer herkesin en sevdiği çevrimiçi araçlarda neler olup bittiğini takip etmek isteyeceksiniz, böylece rekabette bir adım önde olabilirsiniz.SATIŞ ÖNCESİ DESTEK & SORULARINIZ İÇİN 09:00-18:00 ARASINDA ARAYABİLİRSİNİZ.
Teklif Al
Şimdi Ara
Whatsapp İletişim