0
Instagram'da Fotoğraf Silme Devri Bitti
  • Tarih : 2021-02-10 16:19:42
  • Yazar : Scout Teknoloji

 Instagram, kullanıcılarına kaldırılan içerikleri kalıcı olarak sildikten sonra gözden geçirme fırsatı veren bir klasör ekliyor. Bu klasör profillerden kaldırılan içeriği kullanıcının gözden geçirilebileceği ve geri yükleyebileceği 'Yakın Zamanda Silinmiş' klasörüne gönderecek. Artık kullanıcılar hesaplarından içerik kaldırdığında, kaldırılan gönderi anında bu klasöre gönderilecek. Klasörden içerik kalıcı olarak silinebilir veya kullanıcılar fikrini değiştirir ve içeriği profillerine geri koymak isterlerse, ‘’Yakın Zamanda Silinmiş’’ klasöründen geri yükleyebilirler. 

Klasör aşağıdaki kısımları içerecek; 

  • Profilinizden fotoğraflar ve videolar 

  • Instagram hikayenizden fotoğraflar ve videolar 

  • Öne çıkanlardan ve hikaye arşivinizden Instagram hikayeleri 

  • Reels 

  • Direkt Mesajlar 

Klasöre gönderilen her gönderi, yayınlandıkları andan itibaren 24 saate kadar klasörde kalacak storyler dışında, 30 gün sonra otomatik olarak kaldırılacaktır. Bu 30 gün içinde herhangi bir noktada kullanıcılar sildiklerini gözden geçirmek isterlerse, Ayarlar> Hesap> Son Silinmiş'e giderek klasöre erişebilecekler. 

İçeriğinizi kaydetmek için son silinenler klasörüne güvenmeden önce Instagram uygulamanızın en son sürüme güncellendiğinden emin olun. 

'Yakın Zamanda Silinmiş' Klasörü İçin Başka Bir Kullanım Örneği Vermek Gerekirse 

Bu klasör, kullanıcılar içeriği silme konusunda fikirlerini değiştirdiklerinde kesinlikle faydalı olacaktır, ancak Instagram bunun başka bir kullanımına işaret ediyor. Kullanıcının hesaplarının saldırıya uğraması durumunda profilin içeriğinin nasıl korunabileceği konusunda bizlere destek oluyor. Bazen bilgisayar korsanları içeriği siler ve telefonlarında kayıtlı değilse kullanıcıları geri almanın bir yolu kalmaz. Instagram bu noktada, içeriğin kalıcı olarak silinmesine karşı koruma önlemleri de sunuyor. Kullanıcıların, Son Silinmiş klasöründeki içeriği silmeden veya geri yüklemeden önce hesap sahibi olduklarını kanıtlamaları gerekecek. 

Instagram Arşivi ve Yakın Zamanda Silinmiş Karşılaştırması 

Instagram, son silinmiş klasörün kullanıcılar tarafından düzenli olarak talep edilen bir özellik hazırladığını duyurdu. Çünkü önceden, kullanıcılar profillerinden içerik kaldırmak istedikleri ancak sonsuza kadar silmek istemedikleri gönderileri arşivleyebiliyorlardı. Arşivlenen içerik herhangi bir zamanda geri yüklenebilir ve / veya kalıcı olarak silinebilir durumdaydı. 

Anladığım kadarıyla tek bir hesapla ne kadar içeriğin arşivlenebileceğine dair bir sınır veya içeriğin ne kadar süre arşivde kalacağına dair bir sınır yok. Teoride, kullanıcılar kaldırmak istedikleri her içerik parçasını arşivleyebilir ve günler, aylar ve hatta yıllar sonra geri yükleme seçeneğine sahip olabilirler. İçerik arşivlendiğinde, içeriğe onu yayınlayan kullanıcı dışında kimse erişemez. 

Yakın Zamanda Silinmiş klasörünün bir avantajı otomatik olmasıdır. Sizin için özel tasarlanmasından dolayı kullanmayı hatırlamanıza gerek kalmaz. Bir içeriği yanlışlıkla geri yüklemek yerine silerseniz, kaydedilebilir. Instagram arşivi hiçbir yere gitmiyor, bu da bir yedekleme seçeneği olarak kullanılabileceği anlamına geliyor. Son Silinmiş klasör tarafından sağlanan 30 günü yeterli bulmazsanız, bunun yerine her zaman içeriği arşive gönderebilirsiniz. SATIŞ ÖNCESİ DESTEK & SORULARINIZ İÇİN 09:00-18:00 ARASINDA ARAYABİLİRSİNİZ.
Teklif Al
Şimdi Ara
Whatsapp İletişim