0
Instagram'da Nasıl Takipçi Kasıyoruz?
  • Tarih : 2021-02-10 13:40:40
  • Yazar : Scout Teknoloji

Sosyal medya mecraları ucu bucağı olmayan denizler, ve bu mecralarda yapabileceklerimizin sınırı yok desek yeridir. Örneğin Instagram üzerinden alışveriş yapma hatta belki yemek söyleme şansımız bile var. Arkadaşlarımızla sosyalleştiğimiz bir mecra olduğu kadar, işimiz haline gelebilir ve hatta para da kazanabiliriz. Tüm bu toolları içeren bir platformda görünür olmak da önemli. Takipçi sayınızın fazla olması, bu platformda hem maddi hem manevi olarak sizi tatmin edebilir. Peki nasıl olacak bu işler dediğinizi duyar gibiyiz. Gelin biraz Instagram'ı kurcalayalım nasıl takipçi arttırırız, nasıl kullanırız da organik bir kitlemiz olur öğrenelim.
Hedef Kitleniz Kim?
Öncelikli sorumuz hesabımız ne üzerine, kime hitap edecek yani hedef kitlemiz kim olacak. Hesabın gelişim sürecini buna uygun yaratmak gerekir ancak aynı zamanda hesabın içeriklerinin özgünlüğü ve görsel kullanımı da bayağı önemli. Kurumsal bir hesabı büyütmek için iyi tasarımlar ve iyi yazılmış metinler kurumun imajı açısından iyi olacaktır. Bu tarz hatalara düşmemek ve özenli bir dil kullanmak gerekir. Kişisel hesap yönetiminde de es geçilmemesi gerekir. Doğru Türkçe kullanımı sizi her anlamda öne çıkaracaktır.
Hashtag, Peki Nasıl?
Hashtag kullanımları görünürlük sağlar. Doğru hashtagi kullanmakta sizin yetenek ve algılarınıza kalmış. Görselinizin neyi ifade ettiğini algılamalı ve bunu hashtaglerinizde anlatmalısınız. Ancak bu noktada dikkat etmeniz gereken birkaç yer var. Örneğin bir paragraf dolusu hashtag postunuzun altında itici bir görünüm yaratabilir. İlgi çekmektense kullanıcıyı iter. İçeriğinizin boş olduğunu düşündürebilir. Bu yüzden 5 ila 10 arası hashtag yeterli olacaktır.
Çekiliş Var, Huzur var!
Çekilişler de bu ara çok moda oldu. Herkes çekiliş yapıyor bir takım şeyler hediye ediyor. Peki ne getiriyor bu çekilişler: takipçi getiriyor. Hızlıca takipçi kazanmak ve görünürlüğünüzü arttırmak için oldukça faydalı, ayrıca sayfanızı daha interaktif bir hale getiriyor. Başka sayfaların çekilişlerine sponsor olarak da organik takipçi kazanma şansınız var. Tabii ki bunun için belli bir bütçe ayırmanız gerekmekte. Ayrıca doğru sayfayı seçmek de gerekiyor. Çünkü seçtiğiniz sayfa sizin kitlenize hitap ediyor olmalıdır ve buadan gelen takipçiler sitenizde kalabilmelidir.
İstatistik Takibi, Doğru Takipçi
Sayfanızın gerçek takipçilerden oluşup oluşmadığını anlamak için sayfa istatistiklerinizi inceleyebilirsiniz. Instagram sizin için oldukça kullanışlı istastiklemele yapıyor. İl il, ilçe ilçe etkileşime geçen takipçilerinizi ve hatta kullanıcı cinsiyetlerini dahi görebiliyorsunuz. Hedef kitlenizi oluşturabilmeniz açısından kullanışlı bir arayüz olduğunu söylemek gerekir. Bu etkileşimleri de arttırmak için sayfanızı daha interaktif hale getirebilirsiniz. Kullanıcıların ilgisini çekecek onları harekete geçirecek, yanıt vermeye ve hatta sizle iletişime geçmeye itecek içerikler oluşturun.
Public Miyiz?
Unutamamak gereken bir detay daha var, sayfanızın public yani açık bir hesap olması. Kilitli bir hesap olması erişeceğiniz kullanıcı sayısını kısıtlayacak, hashtaglerin kullanımını gereksiz kılacak ve görünürlüğünüz açısından bir duvar oluştuıracaktır. 
Tüm bu maddeleri göz önüne almak sizi doğru kitleye ulaştırabilecektir ve unutmamak gerekir ki tüm bu ipuçları sizi aslında Instagramı doğru kullanmaya, anlamaya ve düşünmeye itecek yollardır ve tabii ki bir süreçtir. Bol takipçiler!


SATIŞ ÖNCESİ DESTEK & SORULARINIZ İÇİN 09:00-18:00 ARASINDA ARAYABİLİRSİNİZ.
Teklif Al
Şimdi Ara
Whatsapp İletişim
cialis dowsgame