0
Sosyal Medyanın Hayatımıza Tahmin Edemeyeceğiniz Etkileri
  • Tarih : 2020-12-23 10:50:24
  • Yazar : Scout Teknoloji


Sosyal medya, gelişen teknoloji ile birlikte hayatımızın merkezine yerleşmiş durumda. Biz istemesek de gelişen teknoloji ile birlikte son yıllarda hayatımızın her alanını etkisi altına almaya başladı. Dünya çoğunluğunun azımsanamayacak bir kitlesi sosyal medya kullanıyor. Üç milyar insan, yani toplam nüfusun yüzde 40'ı sosyal medya kullanıyor. Araştırmalar günde ortalama iki saatimizi sosyal medyada geçirdiğimizi gösteriyor. InstagramTwitter, Facebook, YouTube  ve çok daha fazlası artık her yerde. Öyle bir noktaya geldik ki küçücük şeyler hayatımızın her anında; evde, işte, kafede, okulda hep bizimle. Yolda yürürken bile bu platformları kullandığımız bu aletlerden kafamızı kaldırmadan kullanır hale geldik. Yani sosyal medya her yönüyle hayatımızın tam da içinde.

Yaşadığımız bu dönemde televizyon ve gazetenin yerini tamamen almış durumda. Bu mecralardaki her türlü haberi sosyal medyalardan öğrenebiliyor, hatta bu konularda tartışmalar yapıp destek bile verebiliyoruz. İşte bu noktada sosyal medya mecraları bilgiye anında ulaşabilme kolaylığı, an ve an güncelleme yapılabilmesi özelliği, alışverişten eğitime, seyahatten ticarete, hobiden aklınıza gelen her alana kadar etkileşim sağlayabilmesinden dolayı tercih ediliyor.

Şunu söyleyebiliriz ki; bu platformun hayatımızı olumlu yönden geliştirip işlerimize katkıda bulunmasının dışında, bağımlılık durumunda birçok olumsuzlukları da var. Sosyal medyayı hayatımızın merkezine koymadan doğru ve etkili bir şekilde kullanmalıyız.