0
WordPress Blog Yazılarınızda Pinterest Görselleri Nasıl Gizlenir ?
  • Tarih : 2021-02-16 15:04:12
  • Yazar : Scout Teknoloji

WordPress'te bir Pinterest görselini nasıl gizleyeceğinizi öğrenmek ister misiniz? Pinterest, bloğunuza trafik çekmek için harika bir yol olabilir, ancak yayınınızda bir Pinterest görselinin görüntülenmesi, içeriğinizin okunmasını zorlaştırabilir. Bu yazımızda okuyucuların içeriklerini Pinterest'te paylaştıklarında özel bir Pinterest görüntüsünü sabitleyebilirken, blog yayınlarında bir Pinterest görselini nasıl kolayca gizleyebileceğini anlatacağız.  

WordPress Gönderilerinde Neden Pinterest Görselleri Gizlenmeli? 

Pinterest kullanmak, blog trafiğini artırmanın harika bir yolu olabilir. Ancak, Pinterest tarafından önerilen görsel boyutları, blog yayınlarına eklendiğinde her zaman iyi görünmez. Bunun nedeni, Pinterest resim boyutlarının uzun ve dar (3: 2) olmasıdır, bu da çoğu blog düzenine uymaz. Bu büyük görseller web sitenizi yavaşlatma potansiyeline sahiptir. Öyleyse blog yazarlarının neden daha uzun Pinterest görselleri kullandığını merak ediyor olabilirsiniz. Pinterestpin beslemesinde ve arama sonuçlarında öne çıkıyor. 
-İçeriğinizi yeni yeni resimlerle yeniden yayınlamanıza izin veriyor. 
-Klasik kullanılan resim boyutlarından daha fazla trafik alıyor. 

Pinterest görsellerini gizleyerek blog yazılarınızın görünümünü iyileştirebilir ve sitenizi daha hızlı hale getirebilirsiniz. Tüm bunlar, okuyucuların yüksek kaliteli bir görüntüyü sabitlemesine olanak sağlar.  


Resimleri Gizlemek, Pinterest Hizmet Koşullarını Engelliyor mu?  

WordPress bloğunuzda Pinterest resimlerini gizlemenin Pinterest Hizmet Şartlarına (TOS) aykırı olduğunu duymuş olabilirsiniz. Ancak bu doğru değil. Aşağıdaki gereksinimleri karşıladığınız sürece web sitenizde bir Pinterest resmi, gönderinizin içeriğiyle eşleşirse  -Pin açıklaması, gönderinizin içeriği veya başlığıyla eşleşirse görüntünün gizlenmesine izin verir. Kısacası, gizlediğiniz görsel sayfanızla alakalı olduğu sürece WordPress bloğunuzdaki resimleri gizleyebilirsiniz.  

WordPress'te Pinterest Resimleri Nasıl Gizlenir? 

Pinterest resimlerini WordPress'te gizlemeyi kolaylaştıran birkaç WordPress eklentisi vardır. WPTasty veya Grow by Mediavine (eski adıyla Social Pug) gibi premium paylaşım eklentileri bunlardan bazıları. Ancak, ücretsiz Shared Counts eklentisini kullanmanızı öneririz. Bu eklentiler son derece iyi kodlanmış ve WordPress web sitenizin hızını etkilemeyecek yapıdadır. Yapmanız gereken ilk şey, Shared Counts eklentisini kurmaktır. Eklenti tamamen kurulduktan sonra, sitenize Shared Counts - Pinterest Image eklentisini yüklemeniz ve etkinleştirmeniz gerekir. Bu eklenti, Blog sayfanıza otomatik olarak özel bir Pinterest resim kutusu ekler. Web sitenizin ziyaretçileri Pinterest paylaş düğmesine tıkladığında, Pinterest, oluşturduğunuz kaliteli görselle açılır. Blog sayfanıza özel Pinterest resminizi eklemek için, WordPress panonuzdaki Gönderiler»Tüm Gönderilere gidin ve düzenlemek istediğiniz gönderiyi açın. WordPress içerik düzenleyicide, sağ alt köşede 'Pinterest Paylaşım Resmi' etiketli bir meta kutu göreceksiniz. "Resim Seç" düğmesine tıklamanız ve yeni bir resim yüklemeniz veya medya kitaplığınızdan mevcut bir resmi seçmeniz gerekmektedir. Ardından kullanmak istediğiniz resmi bulduğunuzda, "Başlık" ve "Alternatif Metin" ekleyebilir ve ardından "Resmi Kullan" düğmesini tıklayabilirsiniz. Yeni yayınınızı Pinterest paylaşım görseliyle yayımlamak için "Yayınla"yı veya gönderi zaten yayındaysa "Güncelle"yi tıklayın. Şimdi, ziyaretçileriniz Pinterest paylaş düğmesini tıkladığında, uygun boyutlarda Pinterest resminizin bulunduğu bir açılır pencere açılacaktır. Bu eklentiyi kullanmanın en iyi bölümlerinden biri, Pinterest görüntüsünü sizin için otomatik olarak gizlemesidir. Daha fazla bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 

Umarız, yazımız işinizi kolaylaştırmıştır, iyi çalışmalar dileriz.SATIŞ ÖNCESİ DESTEK & SORULARINIZ İÇİN 09:00-18:00 ARASINDA ARAYABİLİRSİNİZ.
Teklif Al
Şimdi Ara
Whatsapp İletişim