0
YouTube, Canlı Akışlar İçin Klip Oluşturma İmkanı Sunuyor
  • Tarih : 2021-02-11 15:52:29
  • Yazar : Scout Teknoloji

YouTube, diğer içerik oluşturucuların canlı yayınlarından kısa, paylaşılabilir videolar oluşturmasına olanak tanıyan Clips adlı yeni bir özelliği test ediyor.


Kırpma, canlı akışta standart bir özelliktir ve nihayet YouTube tarafından sağlanacak. Clips'in Twitch'teki popülaritesini de göz önünde bulundurursak son dönemde YouTube'a yapılan en önemli eklemelerden biri olabilir. Clips, içerik oluşturucuların ve izleyicilerin 5 ila 60 saniye uzunluğundaki canlı bir yayından çekim yapmasına ve başka kişilerle paylaşmasına olanak tanıyacak. İzleyiciler, komik bir an, bir alıntı, utanç verici bir günah çıkarma, bir video oyununda etkileyici sahne vb. olduğunda akışlardan klipler oluşturma eğilimindedir. Örneğin, 15 saniyelik bir klibi, 3 saatlik canlı yayına göre paylaşmak çok daha kolaydır. Bir klibin kendisiyle ilişkilendirilmiş kendi URL'si vardır ve oluşturucunun kanalına geri bağlanır. Bir izleyici, bir akışı her kırptığında ve paylaştığında, potansiyel olarak kanalın daha fazla izleyici kazanmasına yardımcı olur. YouTube bu konuda partiye geç kaldı, ancak Clips özelliği henüz geniş bir sürüm için hazır değil. Başlamak için test aşamasında deneysel bir sürüm başlatılıyor.


YouTube'daki Klipler: Şu anda Test Ediliyor


YouTube, Clips'i küçük bir içerik oluşturucu grubuyla test ederken, bu özelliğin daha da geliştirilmesine rehberlik etmesi için aynı zamanda geri bildirim topluyor. Klipler, bir içerik oluşturucunun canlı akışı sırasında ve daha sonra yüklenen talebe bağlı videodan oluşturulabiliyor. Test grubuna dahil olan kanallardan birinden içerik görüntülüyorsanız, videonun altında makas gibi görünen bir klip simgesi göreceksiniz. Klip simgesine dokunduğunuzda videonun bir bölümünü başkalarıyla paylaşmak için seçebilirsiniz. Bir başlık ekleyin ve "Klibi Paylaş" ı tıklayın. YouTube, paylaşmanız için bir URL oluşturur. Klip, orijinal videoda oynatılacak ve tekrar tekrar dönecektir.


Hem içerik oluşturucular hem de oturum açmış izleyiciler klip oluşturabilir. Klipler, sosyal kanallarda veya doğrudan iletişim yoluyla (örneğin, e-posta veya metin) paylaşılabilir. Klipler test süresi boyunca yalnızca belirli kanallardan oluşturulabilirken, tüm izleyiciler bu kanallardan kendi tasarım videolarını oluşturabilecekler. Klip oluşturulduğunda, kullanıcının YouTube'da oluşturduğu tüm videoları barındıran özel bir sekmede saklanacak.
SATIŞ ÖNCESİ DESTEK & SORULARINIZ İÇİN 09:00-18:00 ARASINDA ARAYABİLİRSİNİZ.
Teklif Al
Şimdi Ara
Whatsapp İletişim