0

E TİCARET

voopo voip

E-TİCARET DE NEYMİŞ?   

 

21. Yüzyıl, pandemi, dijital çağlardaki devrimler derken alışveriş şeklimiz bile değişti. Artık mağazalara gitmeye üşeniyor neredeyse market alışverişimizi dahi internetten yapıyoruz. Dijital pazarın bu yükselişi bize şunu söylüyor: Her işletme e-Ticaret alanına girmeli, yoksa çağın gerisinde kalmaya mahkum.   

  

TÜRKİYE’DE E-TİCARET   

  

Öyle ki; Türkiye’de 2019 yılında 8,5 milyar TL olan e-Ticaret işlem hacmi, 2020 yılında 20 milyar TL seviyesine yükseldi. E-Ticaret’in hem alıcıyı hem satıcıyı memnun ettiği ise yadsınamaz bir gerçek.    

Satıcı, daha düşük maliyetlerle daha fazla ürün satabiliyor, bu durum satıcı için %20 fazladan kâr anlamına geliyor. Alıcı ise bir ürünü mağaza mağaza gezmeden, birkaç dakika içerisinde en ucuz fiyatından satın alabiliyor.   

  

GELELİM FASÜLYENİN FAYDALARINA (E-TİCARETİN)   

  

Eğer satış yaptığınız bir ürününüz varsa, E-Ticaret sizin için biçilmiş kaftan olabilir. Neden mi?  

  

*E-Ticaret yapmak, 7/24 çalışan bir dükkanınızın olması ve gece mesaisi ödemeden bu dükkanda personel çalıştırmanız anlamına gelir.   

*E-Ticaret size uyurken bile para kazandırabilir.    

*Stok maliyetlerini minimuma düşürür.    

*Satışlarınızı arttırırken aynı zamanda hızlandırır, bu da hızlı bir sirkülasyon yaratır.    

*Ayrıca müşteri kitleniz genişler, referanslarınız çoğalır. Yeni pazarlara girmeniz kolaylaşır.    

*E-Ticaret sektöründe reklamınızı iyi yaparak kendinizi tanıtmayı başarırsanız fiziki mağazanızın ziyaretçileri ve alışverişi çoğalacaktır.   

 

E-TİCARETE NASIL BAŞLAYABİLİRİM ?    

  

E-Ticaret yapmak ve para kazanmak için önünüzde üç seçenek vardır. Ya GittiGidiyorHepsiburada, n11 gibi pazaryerlerinde satış yaparsınız, ya kendinize özel bir e-Ticaret sitesi kurarsınız, ya da ikisini aynı anda yaparsınız.    

 

Pazaryerlerinde satış yapmanın ve kendi sitenizde satış yapmanın birbirlerine karşı bazı avantajları olacaktır. Pazaryerlerinde Satış Yapmak Pazaryerleri, tüketici gözünde daha güven vericidir. Alıcılar; kart bilgilerinin zarar görmeyeceğini, iade süreçlerinde sıkıntı yaşamayacağını bilirler. Bir diğer avantajı ise ziyaretçi trafiğidir. Kendi internet sitenizde günde 1.000-10.000 arası ziyaretçi ağırlayabilirsiniz. Ancak pazaryerleri günde milyonlarca trafik almaktadır. Sizi hiç bilmeyen ancak sizin sattığınız ürünü satın almak isteyen bir kişi, size pazaryeri aracılığıyla daha kolay ulaşabilir. Pazaryerinin bir diğer avantajı ise reklamdır. Siz reklam için uğraşmazsınız, pazaryeri zaten sizin adınıza reklam yapıyor olacaktır. Ancak elbette bunlarının hepsinin bir bedeli var. Pazaryerleri ürününüzden satış komisyonu alır. Özetle; siz 20 ₺’den bir ürün sattıysanız, pazaryeri yönetimi bu ürünün içerisinden kendi komisyonunu alır ve kalan miktarı sizin hesabınıza yatırır. Ürüne ve pazaryerine göre komisyon oranları değişir, Türkiye’de pazaryerleri genelde %6 ila %15 arasında komisyon kesintisi yapar.    

*Kendi sitenizde satış yapmak pazaryerlerine göre biraz daha maliyetli olsa da hiç kuşkusuz prestijinizi iki katına çıkartacaktır.   

*Ayrıca istediğiniz ziyaretçi trafiğini sağlarsanız markalaşma yolunda büyük adım atmış olursunuz.    

*Kurumsal kimliğiniz daha tanınır ve erişilebilir hâle gelebilir.    

*Kendi sitenizde satış yapmak isterseniz yazılım, tasarım ve sanal pos komisyonları masrafları dışında bir masrafınız olmayacaktır.    

  

  

SCOUT TEKNOLOJİ SİZE YARDIM EDEBİLİR!   

 

Her ikisi de kârlı alanlar olduğundan ikisi üzerinde de satış yapmak mantıklı olacaktır. Scout Teknoloji olarak müşterilerimizin e-Ticarete adım attığı andan itibaren teknik genç ve dinamik ekibimizle her türlü ihtiyacında yanında olmaktayız. Danışmanlık ve e-ticaret sistem kurulumlarıyla ilgili her türlü sorunuz için bize ulaşmaktan çekinmeyin. 

 

E TİCARET HİZMETLERİ İÇİN HEMEN TEKLİF AL

Teklif Al
Şimdi Ara
Whatsapp İletişim