0

MOBİL UYGULAMA

voopo voip

MOBİL UYGULAMANIN 5N1K’SI:   

  

NEDEN MOBİL UYGULAMA?   

Gelişen teknolojiler ve günümüz şartlarında hepimiz akıllı telefon kullanmak zaruriyetindeyiz. Erişilebilirliğin ne kadar önemli olduğunu düşündüğümüzde mobil uygulamalar ve yazılımlar hayati önem taşıyor.    

  

NASIL YAPILIR ?   

Bir mobil uygulama size düşündüğünüzden fazlasını maddi ve manevi olarak kazandırabilir. Örneğin bir firmanız varsa müşterilerinizle sipariş, stok gibi konularda kolayca bilgi paylaşımı yapabilirsiniz. Ya da aklınızda bir proje varsa bunu hayata geçirerek reklam geliri elde edebilirsiniz. Web tasarımda olduğu gibi mobil programlamada da farklı programlama dilleri kullanılmaktadır. Bu diller, akıllı telefon cinsine göre değişkenlik gösterebilir.   

En çok kullanılan programlama dilleri C++, Objective-C, Java, C#, ve Swifttir. Dil seçimi yaparken, kullanılacak cihazın işletim sistemi önemlidir. Android ve IOS için kullanılması gereken programlama dilleri farklılık gösterir.    

  

NE DİLİ KULLANMALI?   

Eğer Android bir cihaz için program yaptıracaksanız kullanmanız gereken diller Java veya C# gibi diller olmalıdır. Ancak IOS işletim sistemi için bir program yaptıracaksanız kullanmanız gereken dil Objective-C ya da Swift olmalıdır. Mobil programlama, web tasarıma nazaran daha zahmetli ve vakit isteyen bir uygulamadır. Ancak erişilebilirlik açısından yapımcısına daha fazla getirisi olacaktır.    

  

NE İÇERİYOR?: WEBVİEW UYGULAMALAR   

Bir internet siteniz varsa sıfırdan uygulama yazdırmak yerine webview adı verilen görüntüleme uygulamanızı da kodlatmanız mümkündür. Webview uygulama, Android işletim sistemine has olarak çalışan, bir web sitesindeki görüntüyü mobil uygulamaya yansıtan bileşendir. Yani hem uygulama hem internet sitesi sahip olmak isteyen kişiler webview uygulamaları tercih edebilir.   

Webview uygulamalar birebir internet sitesinin görüntüsünü çeker ve uygulamaya yansıtır. Webview uygulamalar için en çok kullanılan metin editörü Android Studio’durBir çok bileşen hazır hâlde programcıya sunulur.    

 

NERESİ ÜZERİNDEN UYGULAMAYI YAYINA ALMA  

Yazdırılan program; Android kullanıcıları için Google Play Store üzerinde, IOS kullanıcıları için ise Apple Store üzerinde yayınlanabilir. Eğer uygulamanın herkes tarafından erişilememesini isterseniz uygulama paketi çıktısını gerekli kişilerle paylaşabilirsiniz. Örneğin; Android için bir uygulama yazdırdıysanız bu uygulamanın apk uzantılı dosyasını arkadaşlarınızla paylaşabilir, yalnızca bu telefonlardan erişilebilmesini sağlayabilirsiniz.    

 

KİM YAPIYOR?   

Tabiki Scout Teknoloji: Şirket bünyesinde IOS, Android veya Webview programlamaları özveri ve dikkat ile yapılmakta ve müşterilere sınırsız teknik destek verilmektedir. Mobil uygulama hizmetlerimizle ilgili fiyat ve detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz. 

MOBİL UYGULAMA YAZILIM GELİŞTİRME İÇİN HEMEN TEKLİF AL

Teklif Al
Şimdi Ara
Whatsapp İletişim